גולדן ויזה – עדכון מנובמבר 2020

התפתחויות בדרישות לקבלת גולדן ויזה לדובאי, עם תוקף של עשר שנים.

ב-20 לנובמבר 2021, הוד מלכותו השייח מוחמד הכריז שהויזה ל-10 שנים, שנקראה בעבר גולדן ויזה, תתרחב לקטגוריות נוספות.

 בעבר סוג זה של ויזה היה מאוד מוגבל ושמור למשקיעים בסכומים לא מבוטלים.

אתמול הוכרז שבעלי תואר דוקטור .Phd , מהנדסים עם התמחות מסויימת וסטודנטים מצטיינים, יהיו זכאים לויזה ל-10 שנים. המשמעות מכך, היא שדובאי נפתחת ונהיית יותר ויותר מזמינה לעסקים.

למי שלא מכיר את הרקע, באמירויות, ויזה (אשרת שהיה) היא חובה עבור זרים שרוצים לחיות במדינה באופן חוקי. קיימת ויזת עבודה שבה המעסיק נותן חסות (ספונסור) לויזה. זר בעל עסק, העסק משמש לו כחסות. קיימות קטגוריות נוספות של ויזות לבעלי נכסים כמו ויזת משקיע לנכסים בשווי של למעלה ממליון דירהם (סביב ה-275 אלף דולר), בתנאי ששולמו 50% מערכו; או ויזת פרישה החדשה, לבעלי מליון דירהם בחסכונות לבני 55 ומעלה.

אם עד כה, מרבית הויזות היו בעלות תוקף קצר של 2-3 שנים, הויזה החדשה שתקפה ל-10 שנים, נותנת לזרים במדינה קביעות מסויימת – בטחון להשאר בדובאי לטווח הארוך, מה שיעודד השקעות ארוכות טווח. בנוסף, דובאי למעשה פותחת את זרועותיה, לאוכלוסיה מובחרת ומתנה את הערך שהיא נותנת: בטחון ובטיחות אישית, מערכת תשתיות מדהימה, איכות חיים גבוהה בתרומה לחברה – בדומה למדינות מובילות כמו ארצות הברית, בה יש סוג ויזה דומה.

אם במהלך שנות ה-70, 80 ו-90, דובאי, עסקה ביחסי ציבור ומיתוג, דאגה לפרסם את שמה בעולם ולחשוף את עצמה כמה שיותר, ובמקביל פיתחה את התשתיות שלה, בשנות ה-2000 היא עשתה הכל, על מנת למשוך חברות בינלאומיות לשטחה. אם בעבר, את המנכל"ים של חברות פורצ'ן 500 שביקרו בדובאי, היו פוגשים שליטי האמירות עם שטיח אדום בשדה תעופה, ב-2007, החברות הגלובליות, נהרו לדובאי בעצמן. והנה, ב-2020, דובאי מהווה אלטרנטיבה אמיתית לארה"ב וקנדה בהגירת מוחות.

אלו התפתחויות מעניינות עבור האמירות, ואנו צופים שהשנים הבאות, יהיו קריטיות בהתפתחות של דובאי, וישראלים מצאו זמן נהדר להצטרף לחגיגה.