שאלות נפוצות

שוק הנדל"ן של דובאי היה תמיד מהאפשרויות הפופולריות והבטוחות עבור משקיעים מחו"ל לקבל תשואות גבוהות ולהבטיח השקעה רווחית לטווח ארוך. השוק מורכב מכ-75% אחוז השקעות זרות, וכעת הוא גם פתוח לישראלים.

לעומת השקעה באוקראינה, מדינה פופולרית על משקיעים ישראלים, שנמצאת במלחמה עם רוסיה ואינה יציבה שילטונית; או מדינות באיחוד האירופאי כמו הונגריה ופולין שבראשן ממשלות ימין הנושקות לימין הרדיקלי; או כאלו שמהוות נטל על האיחוד כמו יוון, שטרם החזירו את חובותיהם מהחילוץ; בניגוד אליהן, הממשל בדובאי יציב ומעודד השקעות חוץ. אמנם השקעה בארצות הברית תפסה תאוצה בשנים האחרונות, אך היתרון בהשקעה בדובאי הוא הקרבה לנכס, הנמצא במרחק שעתיים טיסה מישראל.

דובאי נמצאת כרגע בשיא של בנייה חדשה בזכות תערוכת האקספו אשר תוכננה ל-2020 אך נדחתה ל-2021 בעקבות הקורונה ובתיקון מחירים תמשך. נוצר מצב נדיר שבו ההיצע גובר על הביקוש, והמחירים נמצאים בשפל מזה 6 שנים.

דירה בדובאי בפרוייקט יוקרתי חדש (דירת סטודיו עם גישה לחוף פרטי, בריכה, מועדון כושר, מסלול גולף, שרותי שמירה ועוד) מתחילה מ-$109,000 כלומר סביב ה-360,000 שקלים. עבור דירה כזו קיים פוטנציאל תשואה של 10%, ובמקביל, ניתן להרויח מעליית ערך בטווח הרחוק, בהתבסס על הערכות מומחי נדל״ן בהתאם להתנהגות השוק בשנים האחרונות.

מה הופך את דובאי למושכת כל כך?

מליוני זרים מרחבי העולם בוחרים להפוך את דובאי לביתם, ומהווים כ-90% מכלל האוכלוסיה. בין הסיבות לבחור באמירות, תושביה הזרים של דובאי מציינים את מערכת התשתיות המתקדמת, איכות ורמת החיים הגבוהות. דובאי ממשיכה לצמוח ומתהדרת בשערי חליפין מצוינים והיעדר מס, מה שאומר, שמי שעובד כאן יכול להרוויח הרבה יותר. בדובאי, אתה לא משלם מס על שכרך או על הכנסה משכר דירה. אם אתה מנהל עסק משלך, לא תידרש לשלם מס כל עוד אתה בתוך "האזור החופשי" של העיר. כמו כן, לא תצטרך לשלם מס חברות או מס רווחי הון. יש המון אפשרויות בילוי, שפע של מסעדות, קניונים, ברים ומועדונים, פעילויות רבות כמו סקי מים או גלישת רוח עם אקלים שטוף שמש ואזור כפרי מרהיב מסביב לדובאי אשר בהחלט מאפשר ליהנות מאורח חיים בריא ומגוון. לדובאי תרבות קוסמופוליטית עשירה עם למעלה מ-200 לאומים שונים החיים בה. ישנם פסטיבלים ואירועים לאורך כל השנה בהם חוגגים את הגיוון הזה. האמנויות הם נדבך חשוב של דובאי ואפשר ליהנות מתיאטרון ותערוכות של אמנים מפורסמים. ישנם גם ענפי ספורט רבים כגון רוגבי, מרוצי סוסים, טניס וגולף. בדובאי מתגוררת אוכלוסיית זרים איכותית ומבוססת אשר מבטיחה ביקוש תמידי לדיור איכותי.

דובאי ממצבת את עצמה כהונג-קונג וסינגפור של המזרח התיכון, עם חזון להפוך את העיר לפלטפורמה גלובלית לעסקים מבוססי ידע ולמוקד חדשנות. רואים זאת גם בעוצמת החיבה כלפי הישראלים לאחר חתימת הסכם אברהם, שכן ישראל נתפסת עבורם כמעצמת חדשנות. עבור משקיעי הנדל"ן, השוק הנוכחי מאופיין בהיצע עודף עם מחירים נוחים החל מ-$110,000 ותשואות יציבות של מעל 6% נטו אשר הגיעו ל-10% בימי טרום הקורונה – בהתבסס על הערכות מומחי נדל״ן בהתאם להתנהגות השוק בשנים האחרונות, עם פוטנציאל לעליית ערך בטווח הארוך. ההיצע העודף דוחף את המחירים כלפי מטה והקבלנים מציעים פריסות תשלומים חסרות תקדים של 20% לפני מסירה והיתרה משולמת בפעימות לאורך שנתיים לאחר האכלוס.

על אף גילו הצעיר, שוק הנדל"ן של דובאי כבר לא מבוסס על ספקולציות. זהו שוק נכסים חזק ומוסדר עם יתרונות רציניים בהשוואה לשווקים גלובליים אחרים של נכסים.

 היתרונות של השקעה בדובאי:

 1. מדיניות מסוי נוחה: השקעה פטורה ממס הכנסה משכירות ומס שבח הון
 2. פוטנציאל תשואות גבוה (ממוצע של 7%) ומגוון אפשרויות לכל התקציבים
 3. כלכלה יציבה ומתפתחת במהירות (אינדקס של חופש כלכלי 77.6 – מקום 9 בדירוג Heritage.org – הקרן האמריקאית למורשת, שמבצעת מדי שנה מחקר בתחום זה) עם תשתיות יוצאות מן הכלל
 4. הנמל הראשי של האזור, המקשר בין 3 יבשות
 5. מרכז תעופה מהמובילים בעולם
 6. גיוס הון וחיזוק הכלכלה באמצעות אקספו 2020
 7. בטחון ורמת פשיעה מהנמוכות בעולם
 8. הגנה על זכויות המשקיעים ברמת החקיקה
 9. פריסות תשלומים אטרקטיביות ומשכנתאות לתושבי חוץ
 10. איכות הדיור
 11. אקלים, החופים הטובים ביותר והתיירות המפותחת
 12. אקספו 2021 וחזון עתידי יוצא דופן לגיוון הכלכלה והגדלת האוכלוסיה
 13. מרכז העסקים העולמי DIFC ואזורי סחר חופשי Free-zones

איחוד האמירויות מדורגת בביטחון במקום הראשון בחמשת המובילות העולמיות מבחינת האטרקטיביות של התנאים לניהול סחר בינלאומי, מהירות הרישום של חברות וארגונים וקבלת היתרי בנייה.

ממשלת איחוד האמירויות הערביות נוקטת מדיניות שמטרתה לגוון את הכלכלה והמגזרים השונים, לפתח תיירות, סחר, בנייה.

על פי נתוני סוכנות הדירוג דאו ג'ונס, באיחוד האמירויות קיימות אחת ממערכות המס המתקדמות בעולם.

איחוד האמירויות הערביות היא מדינה ידידותית למס. אין כאן ארנונה שנתית, וגם לא מיסים על רווחי הון, הכנסות משכר דירה, ירושה, מיסי מתנה וכו'. זה חל גם על יחידים וגם על ישויות משפטיות.

כמו כן, אין הבדל במיסוי בין תושבים לתושבי איחוד האמירויות הערביות. 80% מחברות פורצ'ן 500 רואות בדובאי את המיקום הנוח ביותר למטה שלהן.

להמשך קריאה באנגלית: https://taxsummaries.pwc.com/united-arab-emirates

שוק הדיור בדובאי הוא שוק מבוסס למדי, והוא נכנס למשבר הקורונה במצב טוב ונקי מספקולנטים. משנת 2014 עד 2020 כמות העסקאות ירדה בהדרגתיות ב-50% ומי שהשקיע בשנים האחרונות עשה זאת לטווח הבינוני והארוך, ולא כתוצאה מספקולציות, ולכן אין בהלה למכור בכל מחיר כעת. להבדיל מהמשבר של 2009, שבו התפוצצה בועת הנדל"ן בדובאי, ב-2020 הבנקים לא איבדו בטחון בשוק, לכן, גם אחרי הקורונה, הדיור נפגע מהמשבר פחות משאר הענפים במשק וממהר להתאושש. כבר ביולי ואוגוסט 2020 כמות העסקאות גדולה מאשתקד, בספטמבר, ניכר שמגמת התאוששות הנדל"ן כבר מוכחת. 

כמו בכל העולם, לטווח הקצר, התשואות נשחקו עקב צורך להוריד שכירויות למפוטרים, אך תחום הנדל"ן נשאר להוביל בהחזר השקעה. תפוסות השכירות כיום נעות בין 40-50% אך בקרב דיור היוקרה באזורי ביקוש ליד הים הם למעלה מ-70%.

המגמה של עבודה מהבית וצמצום משרדים תביא להתחזקות נוספת של הדיור, במיוחד דיור היוקרה, בתים מפוארים, ו-וילות.

איחוד האמירויות, ודובאי בפרט, התמודדו עם מגפת הקורונה בצורה יעילה. התשתיות בנסיכות מאפשרות להגיב למשברים מהר, וכבר באפריל-מאי 2020 מרבית העסקים חזרו לפעילות (קניונים, בתי קולנוע, חופי ים וכו'). 

האם הגענו לתחתית מבחינת מחירים?

לא בטוח, אבל מה שבטוח זה שלכל משבר יש סוף. כשהמשבר יסתיים, המחירים יתחילו לעלות והקבלנים ישנו את הטון – לא צריך לחכות שזה יקרה. מי שהשקיע במשבר הכלכלי של 2009, הכפיל את השקעתו. אם יש לכם את המשאבים, מהרו להשקיע בעיר המרשימה ביותר במזרח התיכון ותהנו מאותן הזדמנויות שמשקיעים מכל העולם נהנים כבר שנים.

אקספו 2020 דובאי, אשר נדחתה ל-2021 עקב הקורונה, פותחת אופקים חדשים להשקעה. על פי התחזית האנליטית של EY, ההשפעה על כלכלת המדינה מאקספו 2020 תהיה בסדר גודל של 30 מיליארד דולר בתקופה 2013-2031. התערוכה צפויה לייצר כ-1.5% מהתוצר הגולמי השנתי.

התערוכה תיערך מה-1 באוקטובר 2021 עד 31 במרץ 2022. 192 ביתנים של המדינות המשתתפות יתארחו 7 ימים בשבוע. יתקיימו 60 מופעים מדי יום ויקומו יותר מ-200 מסעדות. זו התערוכה הראשונה באזור והגדולה ביותר בכל ההיסטוריה בת 168 השנים של האקספו. צפויים לפחות 25 מיליון מבקרים – פריחה מקבילה בעסקי התיירות.

בעקבות האירוע, אזור התערוכה יומר למחוז 2020, הנגיש לחברות הדיירים. מתוכנן כי יותר מ-80 אחוזים מפיתוח התערוכה ישמרו כתשתית האזור, שתתמקד בטכנולוגיה וחדשנות. אתר המפתח יהיה מרכז התערוכות החדש של דובאי (DEC). פיתוח נוסף של מחוז 2020 יביא את האפקט הכלכלי העיקרי לאיחוד האמירויות הערביות.

להמשך קריאה באנגלית: www.expo2020dubai.com

הפיקוח והרגולציה של עסקאות הקשורות לנדל"ן בדובאי מטופלים על ידי RERA (סוכנות שהוקמה בשנת 2007 למטרה זו).  כל קבלן, לשם השקת הפרויקט הבא, חייב להיות מלווה בפיקדון יעד מיוחד, אליו יועברו הכספים שהושקעו על ידי המשקיעים – חשבונות נאמנות. מכיוון ש- RERA עוקבת אחר השימוש של היזם בכסף בחשבונות, המשקיעים לא צריכים לדאוג שהשקעותיהם יושקעו למטרות אחרות.

בדומה לחוק המכר שלנו הכספים מועברים לחשבון נאמנות של הפרוייקט (ולא חשבון הקבלן) בבנק המלווה, ומשתחררים בפעימות עם השלמת שלבי הבניה. ניתן לעקוב אחרי התקדמות הבניה באתר הרשמי של מחלקת הקרקעות של דובאי Dubai Land Department.

חשוב לציין שאנו משווקים פרוייקטים נבחרים (ונמנעים מאחרים) – במיוחד מכיוון שאנו מודעים לאיכות הבניה, דפוסי עמידה בלוחות זמנים והיכולות הפיננסיות של השותפים שלנו.

נשמח להפנות אתכם למשרד עורכי דין בינלאומי עמו אנו משתפים פעולה.

והבטחון האישי?

דובאי היא אחת הערים הבטוחות בעולם ויש בה שיעור פשיעה נמוך. אפשר להסתובב בכל אזור בעיר בכל שעה ביום ללא חשש לביטחונך.

בדירוג שיעור הפשיעה של האתר הפופולרי Numbeo.com, דובאי נמצאת במקום ה -6 מתוך 344 אפשריות,  תל אביב במקום ה-46, ובמקום הראשון נמצאת אבו דאבי, בירת איחוד האמירויות הערביות (בשנה השניה ברצף).

בטיחות הציבור מקודמת על ידי בקרת הגירה קפדנית, חוקים מחמירים ויישום טכנולוגיות חדשות בביטחון הציבור.

עמלת רכישה של 2% חלה על עסקאות יד-שניה בלבד – ברכישה מקבלן אין עמלת תיווך.

המחירים לדירת סטודיו מתחילים מ-$110,000, תשואה ריאלית החל מ-6% ובאזורים מסויימים ניתן להשיג עד 10%. AirBNB אפשרי רק באמצעות חברות השכרה לתיירים – לא באופן עצמאי.

דמי ניהול נעים בין 13-50 דירהם למטר רבוע ומשולמים על ידי המשכיר עבור אחזקה, מעליות, בריכות, שמירה, נקיון שבועי ומיזוג אישי (דיסטריקט קולינג). נהוג לקבל את דמי שכירות השנתית ב-4 צ'קים ו-5% ערבון מהשכירות השנתית עבור הריהוט.

לכל פרוייקט פריסה שונה של תשלומים אך אנו יודעים לקבל לוחות תשלומים אטרקטיביים במיוחד של 50% תוך כדי בנייה ו-50% אחוז עד כשנתיים מתאריך המסירה. ניתן לקבל משכנתא אטרקטיבית לתושבי חוץ.

רוכש פרטי בדובאי לא מחוייב במס הכנסה, אך יש 4% דמי רישום חד פעמיים (לעיתים נספג על ידי הקבלן כהטבה). בדובאי אין מס מהכנסה על שכירות, אין מס שבח או מס ירושה. 5% מע"מ חלים על חברה משקיעה ועל יחידות מלונאיות. חובת המיסוי היא בישראל בהתאם לחוק. 

המיסוי מובא לידיעה בלבד ואנו ממליצים להתייעץ עם רואה חשבון לנושאי מיסוי פרטני וחובות המיסוי בארץ.  

קניה מיד שניה

היתרונות המשמעותיים בקניה מיד שניה הם כמובן הוודאות שהנכס מוכן לאיכלוס, ואין שום סיכוי שהמסירה תתעכב וללא ספק האפשרות לקבל שכירות במיידי. יתרון  נוסף הוא הויזה למשקיעים אשר ניתנת עבור נכסים מוכנים לאכלוס בלבד – על ויזות נרחיב בהמשך. לעומת זאת, פוטנציאל עליית הערך של נכס יד-שניה, נמוך משמעותית בשל ההיצע העצום הקיים והעתידי. יתרה מכך, מעבר ל-4% דמי רישום ואגרה, על נכסים יד-שניה חלה גם עמלת תיווך של 2%.

רכישה  מקבלן

לרכישה מקבלן במהלך הבניה off-plan מספר יתרונות:

 1. זוהי הזדמנות לקנות את היחידות הטובות ביותר במחיר הנמוך ביותר האפשרי עבור הפרוייקט, ובכך למקסם את התשואות על השקעתך.
 2. ניתנת הזדמנות למכור יד שנייה ברווח ניכר, עוד לפני שהפרויקט יושלם, בהנחה שהפרויקט יוכיח את עצמו כפופולרי והשוק יתפקד היטב.
 3. תוכניות פריסת תשלומים אטרקטיביות זמינות עבור נכסים בבניה – עם פריסה של למעלה מ-50%, בפעימות עד שנתיים ואף יותר אחרי המסירה והטבות נוספות כמו הנחה חלקית או מלאה על דמי הרישום של 4% ועוד.
 4. ברכישה מקבלן אין עמלת תיווך.

מכירה טרם השלמת הבניה –  על מנת להבטיח את יציבות השוק, קיימת מגבלה למכור את הנכס לפני השלמתו. היזם הגדול ביותר של דובאי Emaar דורש ש-40% מעלות הנכס תשולם לפני שיוכל להימכר לבעלים חדשים. אחוז זה משתנה מקבלן לקבלן. לאחר סף ההחזר המינימלי, התהליך של מכירת נכס בבנייה, דומה למכירת נכס מוכן. הקונה והמוכר מסכימים למחיר ולתנאים, חותמים על חוזה ומגישים בקשה ל- NOC Non-objection certificate טופס "אין התנגדות" מהקבלן. הקונה החדש נרשם עם היזם ומעביר אליו את כל התשלומים שלא נפרעו ואחראי על 4% דמי רישום DLD ללא קשר לעובדה שהם כבר שולמו על ידי הקונה הראשון במהלך הקניה מהקבלן. דמי רישום חלים על כל עסקה.

תהליך רכישה מקבלן

קבלת ההחלטה על איזה סוג של נכס לקנות מסתכם בתקציב וצרכים. צעד חשוב בתהליך זה הוא לעבוד עם סוכן מנוסה / סוכנות אשר יוכלו להראות לך את ההזדמנויות, הפרויקטים והקבלנים הקיימים בשוק.

מה בא אחר כך?

 1.  בחר את ההשקעה המתאימה – כשמדובר בבחירת נכס בבניה מקבלן או מיד שניה, חשוב מאוד להשוות את התקציב והצרכים שלך עם זמינות השוק בפרויקטים שונים. זהו המקום שבו סוכן מהימן ומנוסה ממלא תפקיד גדול בהגדלת הסיכויים להשיג את התשואה המקסימלית על ההשקעה שלך.
 2. סיור בפרויקטים – השלב הבא שלך יהיה ביקור במשרד המכירות של הקבלן כדי לקבל הבנה מלאה של יתרונות הפרויקט, לקבל את מלוא הפרטים או לערוך סיור וירטואלי. לקבלנים מסוימים יהיו דירות לדוגמה בהם ניתן לבקר.
 3. מקדמה Booking fee– לאחר שבחרתם את סוג היחידה, יהיה עליך לשלם דמי מקדמה כדי לוודא שהיא תשוריין עבורך ותוסר מרשימת הזמינות לאחרים. רוב הקבלנים מבקשים דמי מקדמה בשיעור של 5%-10% יחד עם חתימת טופס ההזמנה עבור היחידה שנבחרה. שימו לב – בניגוד לשוק הנדל"ן של ישראל, דובאי הוא שוק מאוד דינמי וגלובאלי ובמיוחד בימים אלו שהמחירים בשפל, ישנם מאות סוכנים ומשקיעים שמתחרים על כל יחידה טובה – יחידה נשמרת עבור קונה פוטנציאלי ל-24 שעות בלבד ולעיתים כבר תשוריין על ידי קונה אחר בחלוף חלון זמן זה.
 4. תשלום ראשון ודמי DLD לאחר שתשלים את תהליך ההזמנה, תתבקש להשלים את התשלום הראשון שלך, יחד עם תשלום דמי הרישום הממשלתיים של 4%, אך קבלנים מסוימים מציעים לספוג על חשבונם תשלום זה כהטבה.
 5. חתימה על חוזה המכר SPA Sales Purchase Agreement – בין אם אתה שוהה בדובאי או מחוץ לה, הקבלן ישלח לך את "הסכם המכר והרכש" על מנת לקבל את חתימתך ולאחר מכן יחתום גם הוא. כל חוזה קבלני עובר בדיקה של הרשויות אך מומלץ להתעייץ עם עורך דין בשביל לוודא את תקינותו ולהבינו לעומק. בדובאי לרוב, אין אפשרות לערוך משא ומתן על תנאי החוזה.
 6. רישום Oqood – רישום יעודי של פרויקטים בבניה ברשויות הממשלתיות. לאחר השלמת שלב זה, תקבל חוזה ממשלתי ושטר Oqood שהונפק באמצעות מחלקת הקרקעות דובאי – שטר זה מאפשר להשכיר ולמכור את הנכס.
 7. הסדרת תשלומים – בהתאם לתוכנית התשלום המוסכמת, תתבקש ליישב אחוז מסוים מערך הרכישה לפני שתהיה זכאי לקבל את הנכס שלך.
 8. תאריך השלמת הפרויקט – לפי הסעיף שצוין בחוזה בנוגע לתאריך השלמת הפרויקט, היזם יהיה מחויב להשלים את הבנייה, ולאחר מכן לשלוח את הודעת ההשלמה לכל הלקוחות יחד.
 9. בדיקה ומסירה – לאחר שיוסדר התשלום הנדרש עבור מסירה, תוזמן לבדוק את הדירה שלך בתאריך מסוים שנבחר בתיאום עם צוות המסירה המייצג את היזם. מומלץ להעזר בשרותי בדק מקצועי כדי להשלים שלב זה.

בטוחות

שוק הנדל"ן בדובאי אמנם צעיר אך מוסדר מאוד ומקנה זכויות למשקיעים הזרים ברמת החקיקה. כאשר  RERAהרשות הרגולטורית על הנדל"ן, נהנת מאוטונומיה תקציבית וסמכות משפטית בכל נושא הנדל"ן.

להלן חלק מהבטחונות הקיימים עבור משקיעים בתהליך הרכישה:

 • כל פרויקט נדל"ן בדובאי חייב להיות רשום עם RERA ואת התשלום עבור הרישום, כ-150,000 דירהם, יש לשלם בזמן הגשת הבקשה לרישום הפרויקט. המשקיע יכול לבדוק ישירות את פרטי הרישום של הפרויקט, באתר האינטרנט של מחלקת הקרקעות של דובאי DLD Dubai Land Department בכתובתdubailand.gov.ae . אי רישום פרויקט הנדל"ן או ניהול פעילות פיתוח ללא רישיון, עלול להוביל לקנס או לסנקציות פליליות בהתאם לחוק הנאמנות (חוק מס' 8 מ-2007 הנוגע לחשבונות נאמנות של פיתוחי נדל"ן בדובאי, 'חוק הנאמנות').
 • כדי להבטיח את השלמת הפרויקט, הקבלן חייב לעמוד בתנאים הבאים:על היזם להיות הבעלים של 100% מהקרקע השייכת לפרויקט.היזם חייב גם להפקיד לחשבון הנאמנות מקדמה של 20% מעלות הבנייה כערובה בנקאית או להשלים 20% בנייה לפני המכירה. 10% מסך הבניה נשמר בחשבון הנאמנות כשנה לאחר מסירה, על מנת לוודא שלקבלן מספיק משאבים לתקן כל ליקוי שיכול להתגלות אחרי.
 • בדומה לחוק המכר בישראל, יזם המתכוון למכור יחידות במהלך הבנייה, נדרש לפתוח חשבון נאמנות נפרד לפרויקט בבנק או מוסד פיננסי, המוכר על ידי ה DLD בהתאם לחוק הנאמנות. כל הסכומים שמועברים על ידי רוכשי צד ג', מופקדים לחשבון הנאמנות בלבד. הסכומים שהופקדו בחשבון זה יוקצו אך ורק לבניית פרויקט הפיתוח והסדר תשלומי מימון הפרויקט. כל מפתח נדרש להירשם במערכת RERA TAS שם עליו לרשום את כל העסקאות הפיננסיות.
 • יש לציין את פרטי מספר חשבון הנאמנות של הפרויקט בהסכם המכר בין היזם למשקיע. יתרה מכך, המשקיע יכול לבדוק ישירות את הפרטים של חשבון הנאמנות וכן את מספר החשבון באתר האינטרנט של DLD או באמצעות היישום 'Mashrooi' שהושק על יד DLD. היישום מפרט את כל היזמים הרשומים בדובאי, יחד עם רשימה של כל הפרויקטים ופרטים חשובים כמו מצב הבנייה של הפרויקט הספציפי, פרטי חשבון נאמנות וכו'.
 • הכספים משוחררים מחשבון הנאמנות אל הקבלן בהתאם להתקדמות הבניה, אך להבדיל מישראל, הרשות הרגולטורית היא זו המפקחת על התהליך – כלומר, בכל רגע נתון, ניתן להכנס לאתר הרשות ולראות באיזה שלב נמצא כל פרויקט בדובאי.
 • אתר האינטרנט של DLD מציע שירות מעקב אחר מצב הפרויקט, המאפשר למשקיעים לעקוב אחר המצב הנוכחי של השלמת הפרויקטים הנדל"ניים בדובאי על ידי הזנת פרטים של מספר הקרקע, מספר הפרויקט או שם הפרויקט. היישום החכם Mashrooi כולל גם את שירות מעקב מצב הפרוייקט.
 • יש לציין את תאריך ההשלמה הצפוי בהסכם המכירה והרכש בין היזם למשקיע, ותנאי ההסכם צריכים לטפל בסוגיות הקשורות לעמידה של היזם בציר זמן זה, אך זה נפוץ ומאוגד בחוק שהיזמים יוסיפו תקופה נוספת בהסכם, עד 12 חודשים נוספים מעבר לתאריך ההשלמה הצפוי, כדי לקחת בחשבון כל עיכוב בלתי צפוי בהשלמת הפרויקט.
 • במידה והקבלן אינו יכול להשלים את הבניה מסיבה זו או אחרת, הרשות היא שתדאג למצוא קבלן חליפי ולהשלים את הפרויקט. כלומר, הערבות היא של המדינה.
 • לאחר תשלום המקדמה ודמי הרישום של 4%, מתבצע רישום הנכס במאגר הרשותOqood. שלב זה חשוב ביותר, על מנת להבטיח שהרכישה נרשמת ברשויות הממשלתיות. לאחר השלמת רישום זה, מקבלים את שטר Oqood המונפק על ידי מחלקת הקרקעות של דובאי – שטר זה מאפשר להשכיר ולמכור את הנכס. שטר הקניין הסופי מתקבל כאשר שולמו כל התשלומים.
 • לרשות המשקיעים הזרים, מרכז בוררות Rent Disputes Settlement Centre RDSC ליישוב מחלוקות שכירות. ולענייני קבלנים, קיים בית דין יעודי לרכוש Dubai Property Court . לבית דין זה סמכות שיפוטית על כל סכסוכי הרכוש למעט אלו שלא נכללו בהתאם לחוקים או לצווים אחרים. בהתאם למהות וסכומי המחלוקת, קיימים פורומים רבים לישוב מחלוקות לפני הפניה לבית משפט. 

משכנתא לתושבי חוץ

 ניתן לקבל מימון של עד 50%, אשר יינתן רק לאחר שהקונה שילם 50% מהונו העצמי. יתכן ולבנקים יהיו תנאים על איזה סוג של נכסים ופרויקטים הם מוכנים לממן. שימו לב שריביות לתושבי חוץ ינועו באזור ה-5%. עם זאת, תנאי התשלום האטרקטיביים המוצעים כעת בשוק (כדוגמת ה-20% עכשיו ו80% פרוס עד שנתיים לאחר מסירה) הפחיתו באופן משמעותי את הנטל על משקיעים.

מעמד של תושב קבע ל-3 שנים, עם אפשרות הערכה ניתן למשקיעים שרוכשים בלמעלה מ-1 מליון דירהם כלומר 272,000 דולר או 940,000 ש"ח. האשרה ניתנת למשפחה וכרוכה בעלויות נוספות (כ-$2000 לאדם).

בעסקאות מתחת לסכום זה לא ניתנת תושבות והביקור במדינה הוא כתייר, במצב זה מומלץ להעזר בשירותי חברת ניהול בשביל להשכיר ולדאוג לאחזקה השוטפת של הנכס.

השנה דובאי השיקה ויזה חדשה – ויזת פרישה המיועדת לבני 55 ומעלה בעלי הכנסה חודשית של כ -5,500 דולר, או עם חיסכון של כ-275,000 דולר או נכס בשווי של כ-550,000 דולר. תוקף הויזה לחמש שנים וניתן לחדש אותה באופן אוטומטי כל עוד הפורש ממשיך לעמוד בקריטריוני הזכאות.

להמשך קריאה באנגלית: 

https://www.visitdubai.com/en/sc7/retire-in-dubai/plan-your-retirement/apply-for-your-retirement-visa

נדל"ן למגורים בדובאי מגיע עם גימור משובח, כולל ציוד מלא, ריהוט המטבח ומכשירי האלקטרוניקה המובנים. הבניינים כוללים מקומות חניה לתושבים, מתקנים כמו בריכת שחייה, חדר כושר, מגרשי משחקים, אבטחה 24 שעות וכו'. יחד עם זאת, איכות הבנייה משתפרת משנה לשנה בגלל תחרות עזה.

אנו מכירים את השוק היטב ויודעים לזהות הזדמנויות. התחרות הקשה בענף הנדל"ן הביאה לירידת מחירים ואפילו קבלני העל מציעים הטבות שוות ערך ומפרטים רחבים.

הברוקרים עמם אנו עובדים, מציעים אך ורק פרויקטים של קבלנים בעלי מוניטין, אשר ידועים באיכות הבניה ועמידה בלוחות זמנים. הם יודעים לנהל משא ומתן להשיג את פריסת התשלומים הנוחה ביותר עבור הלקוח. הנכסים כולם נמצאים באזורי ביקוש ליד הים, עם פוטנציאל לתשואות גבוהות החל מ-6% ועד 10%.

השותפים שלנו מלווים את העסקה על כל שלביה, מעדכנים באופן שוטף על סטטוס הבנייה ויכולים לנהל את השכרת ואחזקת הנכס אחרי המסירה.